XVIII Niedziela Zwykła

04 VIII 2019 r.

  1. Witamy dzisiaj w naszej parafii nowego Ojca Wikariusza Macieja Drzewiczaka Omi, życzymy mu wszelkiego Bożego błogosławieństwa i opieki Niepokalanej w posłudze duszpasterskiej w naszej parafii.
  2. Biuro parafialne czynne w cyklu wakacyjnym czyli we wtorki, czwartki 16.00 – 18.00.
  3. We wtorek przypada Święto Przemieniania Pańskiego, jest to również wtorek misyjny, o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo misyjne i o 18.00 na Mszę św. w intencji misji i misjonarzy, której będzie przewodniczył O. John Gali OMI i podzieli się świadectwem posługi w Indiach i Kanadzie.
  4. W środę wspominamy Bł. Edmunda Bojanowskiego założyciela naszych Sióstr Służebniczek, odpust w Luboniu w Sanktuarium. Msze św. o godz. 7.00 z uczczeniem relikwii, o 11.00 błogosławieństwo dzieci i matek w stanie błogosławionym, o 19.00 suma odpustowa.
  5. W piątek Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża Patronki Europy.
  6. W sobotę Święto Św. Wawrzyńca diakona i męczennika.
  7. Za tydzień II niedziela miesiąca modlimy się szczególnie za budowniczych, dobrodziejów i ofiarodawców naszego kościoła. Msza św. w ich intencji o godz. 12.30. Bóg zapłać za ofiary składane w tym dniu na dalsze prace remontowe.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego, Przewodnika Katolickiego oraz czasopisma dla dzieci Mały Gość Niedzielny.
  9. Organizujemy pielgrzymkę do Wilna, w programie m.in. Studzieniczna, Wilno, Troki, Święta Lipka i Gietrzwałd w dniach 19 – 22 września 2019. Koszt 950 zł. Plan jest wywieszony w gablocie i dostępny na stronie internetowej.
  10. Odwołał Bóg z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Piotra Bartoszewskiego l.82 z ul. Trzebawskiej, pogrzeb w poniedziałek na Cmentarzu Parafialnym parafii pw. Św. Stanisława Kostki w Poznaniu o godz. 12.00, Msza św. pogrzebowa w naszym kościele o godz. 10.00 oraz śp. Marię Złocką l. 86 z ul. Gostyńskiej, pogrzeb we wtorek na Górczynie o godz. 11.30, Msza św. u nas o godz. 10.00. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..