XXIII  Niedziela  Zwykła

05 IX 2021 r.

 1. Dzisiaj, zgodnie z apelem Biskupów, po każdej Mszy świętej przed kościołem będzie zbiórka do puszek na pomoc dla Afgańczyków. Bóg zapłać!
 2. Przypominamy, dziękujemy i prosimy uczestników liturgii o zakrywanie twarzy maseczką według dotychczasowych zasad.

W związku ze zmniejszeniem obostrzeń sanitarnych od 26 czerwca informujemy, że w naszym kościele może w czasie liturgii uczestniczyć 225 osób, do tej liczby nie wliczają się zaszczepieni, pozostali mogą uczestniczyć na zewnątrz z zachowaniem odstępu 1,5 m, będzie włączony głośnik i wystawione krzesła. Dyspensa od uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych jest wycofana, zatem wszystkich zapraszamy do uczestnictwa w liturgii i do korzystania ze spowiedzi świętej na 15 minut przed każdą Mszą świętą,

– ale transmisje Mszy św. można oglądać poprzez stronę parafialną www.chrystuskrol.pl

 1. W Misyjny Wtorek tradycyjnie wieczorem będziemy modlić się za misje i misjonarzy: o 18.00 nabożeństwo misyjne a o 18.30 Msza święta misyjna. Będziemy żegnać i dziękować za długoletnie pełnienie posługi Dyrektora Prokury Misyjnej o. Marianowi Lisowi OMI, a powitamy nowego Dyrektora Prokury Misyjnej w osobie o. Marka Ochlaka OMI.
 2. Święto Narodzenia Matki Bożej, 8 września przypada w środę. Zapraszamy szczególnie na Mszę św. oblacką o godz. 18.30, a po Mszy świętej odbędzie się krótkie spotkanie Proboszcza z członkami grup parafialnych i zainteresowanymi w kościele.
 3. Kandydatów do bierzmowania z klasy 8 SP i klasy 1 szkoły średniej zapraszamy na adorację z możliwością spowiedzi i Mszę świętą w piątek o godz. 19.30 w naszym kościele.
 4. II tura odwiedzin chorych przez kapłanów będzie w sobotę od godz. 9.00. Zadbajmy o naszych chorych zgłaszając ich telefoniczne oraz w kancelarii, która będzie czynna już normalnie czyli we wtorek i w czwartek 8.30-10.00 i 16.00-18.00 a także w sobotę od 8.30-10.00.
 5. Dzieci chętne do śpiewania w scholce parafialnej zapraszamy w sobotę o godz. 11.00 do kościoła.
 6. Za tydzień w niedzielę będzie taca inwestycyjna. W intencji Parafian, ofiarodawców i dobroczyńców modlić się będziemy na mszy św. o godz.12.30.
 7. Spotkanie organizacyjne I Komunii świętej (rodzice dzieci z III klas szkół podstawowych) odbędzie się w czwartek, 16 września o godz. 19.15 w kościele. Wczesną Komunię świętą wstępnie planujemy na rok 2023 (początek przygotowań byłby we wrześniu 2022), jeśli jednak są chętni już w tym roku prosimy zgłaszanie się do kancelarii lub do siostry Gaudiozy.
 8. Polecamy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Przewodnik Katolicki i inne, do nabycia z tyłu kościoła.
 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności dwie tragicznie zmarłe osoby w wyniku wypadków samochodowych niedaleko naszego kościoła. Zmarł także, po ciężkiej chorobie nasz sąsiad filipin, Ks. Marian Kara l. 80. Msza św. pożegnalna na Świerczewie w poniedziałek o 10.15 i pogrzebowa o 15.15. Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać, Panie…

 

Bóg zapłać za modlitwę, życzliwość, za ofiary dziś złożone i za wszelkie dobro.