IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 08 V 2022 r.

 1. Dziś rozpoczynamy Peregrynację Obrazu MB Kodeńskiej w naszej parafii. Z tej okazji gościmy wśród nas o. Marcina Szwarca OMI, oblata z Kodnia, który wprowadza nas w wydarzenie peregrynacji Obrazu Matki Bożej do naszych domów. Zapraszamy na Msze święte z kazaniami maryjnymi o. Marcina jeszcze w poniedziałek i wtorek o godz. 18.30. Od 10 maja wieczorem rozpoczynamy właściwą Peregrynację Obrazu Matki Bożej do naszych domów. Zapisy, zgłoszenia w zakrystii.
 2. Msza święta w intencji naszego parafianina i współbrata o. Wojciecha Wojtkowiaka OMI będzie odprawiona dzisiaj o godz. 12.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 • Nabożeństwa majowe odprawiamy w niedzielę o godz. 18.30 a w pozostałe dni o godz. 18.00.
 1. Zapraszamy na Misyjny Wtorek. Początek o godz. 18.00 nabożeństwem majowym, następnie Msza święta z intencjami misyjnymi, a po Mszy spotkanie w Domu Misyjnym z misjonarzem z Madagaskaru o. Mariuszem Kasperskim OMI
 2. Dzień Fatimski w maju wypada w najbliższy piątek. Msza święta za chorych, ubogich o godz. 8.00 a następnie krótkie nabożeństwo, a wieczorem o godz. 18.00 nabożeństwo majowe, o 18.30 Msza święta, różaniec fatimski, procesja i apel. Prośby i podziękowania można składać do skarbony u stóp Pani Fatimskiej.
 3. Dzieci, które obchodzą rocznicę I Komunii świętej, ich rodziców i bliskich zapraszamy na spowiedź świętą w piątek 13 maja od godz. 17.00 i na uroczystą Mszę świętą rocznicową w niedzielę 15 maja o godz. 11.00.
 4. Maciej Drzewiczak OMI za tydzień obchodzi swoje imieniny. Msze święte w jego intencji będą odprawione w sobotę o godz. 18.30 i w niedzielę o godz. 11.00. Zapraszamy do modlitwy i do świętowania.
 5. Za tydzień po Mszach świętych młodzież Niniwa rozprowadza słodycze i kwestuje na wyjazd na Festiwal Życia.
 6. To ostatni dzwonek, by zgłosić się na jednodniową Pielgrzymkę Autokarową śladami sanktuariów Ziemi Lubuskiej: ROKITNO – PARADYŻ – ŚWIEBODZIN w sobotę 14 maja. Wyjazd o godz. 9.00 sprzed kościoła, powrót ok. 18.00-19.00. Koszt: 50 zł (dzieci i młodzież 30 zł). Zapisy w zakrystii lub w kancelarii. Zapisy do zapełnienia listy i nie dalej niż do wtorku.
 7. To ostatni moment, by zgłosić się na Pielgrzymkę samolotem do Portugalii, przede wszystkim do Fatimy w dniach 25.06 do 01.07.2022. Szczegóły na plakacie w gablocie. Zgłoszenia w kancelarii lub lepiej w biurze podróży Happy Ways przy ul. Leszczyńskiej.
 8. Zapraszamy też na Wakacje z Panem Bogiem w Krynicy w terminie 30.07-06.08.2022 w Krynicy. Zapisy w internecie.
 9. Festyn parafialny planujemy na niedzielę 12 czerwca. Prosimy o zarezerwowanie sobie czasu i pomoc w organizacji tego wydarzenia. Potrzebujemy fantów (takich, z których sami byśmy się ucieszyli, gdybyśmy je wylosowali), ciasta do kawiarenki, chętne ręce do pomocy (zgłoszenia na furcie klasztornej pn.-pt. 9.00-14.00) a przed kościołem rozprowadzamy dziś cegiełki festynowe.
 10. Odeszli do wieczności: śp. S.M. Arkadia długoletnia organistka i katechetka w naszej parafii l. 78, pogrzeb już się odbył w Komorowie pod Warszawą. Msza święta w jej intencji będzie odprawiona we wtorek i piątek o godz. 18.30; śp. Jerzy Adamczak z ul. Strykowskiej, informacje o pogrzebie będą podane w późniejszym terminie. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.