III Niedziela Wielkiego Postu

15 III 2020 r.

 1. W związku z zagrożeniem epidemicznym godziny Mszy św. w niedzielę nie ulegają zmianie o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, dodatkowa Msza św. o godz. 16.45 (bez Gorzkich Żali) i o 19.00, jeśli będzie więcej niż 50 osób na jedną Mszę św. o tej samej godzinie będzie sprawowana druga Msza św. w dolnej kaplicy w tym samym czasie.
 2. Msze św. w tygodniu sprawowane bez zmian o godz. 8.00 i 18.30.
 3. Kościół w ciągu dnia jest zawsze otwarty i można przyjść na indywidualna modlitwę,
 4. Każdego dnia jako duszpasterze i wspólnota zakonna o godz. 20.30 – bez udziału wiernych – będziemy odmawiać w kościele różaniec w intencji ochrony przed chorobami, za osoby posługujące chorym, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Wierni są zaproszeni aby w tym samym czasie w duchowej łączności za kapłanami  modlić się w swoich rodzinach.
 5. Zawieszone są nabożeństwa Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowe,
 6. Spowiedź św. jest zawsze przed Mszą Św. i jeśli są chętni także w jej trakcie,
 7. O sakrament namaszczenia chorych można poprosić po Mszy św. w zakrystii.
 8. Wszystkie spotkania grup parafialnych zostają zawieszone.
 9. Biuro parafialne jest czynne normalnie.
 10. Wszelkie zapytania, prośby o odwiedzenie chorych w domach można przekazywać osobiście po Mszach Św. w zakrystii, mailowo proboszcz.poznan@oblaci.pl lub telefonicznie 519195160.
 11. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu prosimy przynosić bezpośrednio do S. Agneli lub składać do skarbonki przy Św. Antonim.
 12. W zakrystii ministranckiej można zaopatrzyć się w paschaliki wielkanocne w cenie 7 zł.
 13. Nie będzie w tym roku parafialnej akcji Podaruj Drugiemu Święta w takiej formie jak dotychczas, która polegała na ofiarowaniu produktów w sklepach naszej parafii. Prosimy o składanie jałmużny wielkopostnej do skarbony wystawionej z tyłu kościoła z tych ofiar zrobimy świąteczne paczki dla potrzebujących parafian.
 14. Organizujemy parafialny wyjazd rodzinny w góry do Krynicy Zdroju w Beskidzie Sądeckim w pierwszym tygodniu sierpnia, 01 – 08.08.2020. Koszt od 410 zł do 770 zł w zależności od wieku uczestnika. Zapisy i informacje u O. Macieja, zgłoszenia na stronie internetowej parafii poprzez link tam podany.
 15. Odwołał Bóg z naszej wspólnoty parafialnej śp. Bronisława Pilarczyka l. 96 z ul. Granowskiej, pogrzeb się już odbył. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.