V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17.03.2024

 1. Dzisiaj piąta niedziela wielkiego postu. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00, po nich dodatkowa Msza święta o 16.45.
 2. W tym tygodniu przypada:
  • we wtorek  uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. W tym dniu Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30 następnie na mszę św. o godz.18.30.
  • w piątek 22. marca zapraszamy wszystkich na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii, po Mszy wieczornej (ok. 19.00). Nie będzie w tym dniu Drogi Krzyżowej dla dzieci. Wszyscy uczestniczymy w wieczornej Drodze Krzyżowej. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Rozważania poprowadzi Epifania. Prosimy przynieść świece.
 3. Pod chórem wyłożone są koperty na daninę diecezjalną.
 4. W salce ministranckiej rozprowadzamy świece Caritas w cenie 14 złotych.
 5. Caritas Parafialna prowadzi akcję „Podaruj drugiemu święta.” W sklepach na terenie naszej parafii i w kościele wystawione są kosze na trwałą żywność. Zebrane produkty pozwolą przygotować paczki świąteczne dla ubogich. Serdecznie zapraszamy do takiej formy pomocy.
 6. Panie z Caritasu zapraszają osoby chętne do robienia palm w sobotę 23. marca o godz. 9.00 do auli pod kościołem. Gorąca prośbą o ofiarowanie bukszpanu.
 7. Za tydzień Niedziela Palmowa, na każdej mszy św. poświęcenie palm, które można będzie zakupić przed kościołem i zaopatrzyć się w świąteczny numer Chrystusa Króla z planem Triduum Paschalnego.
 8. Nieustający Różaniec zaprasza na mszę św. w intencji Ojczyzny 24. marca o godz. 12.30.
 9. W zakrystii u Siostry i do skarbony przy figurze M.B. Fatimskiej można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 10. Dzisiaj po każdej mszy św. przed kościołem rozprowadzamy nowy numer Misyjnych Dróg.
 11. Organizujemy pielgrzymkę:
  • do Sanktuariów Bawarii i zamków Ludwika II w dniach 10-15.06.2024 r. w programie  rejs przez przełom Dunaju i rejs po „bawarskim morzu” na wyspę Herrenchiemsee. Szczegóły na plakatach. Zapisy uczestników na listę w zakrystii. Dokonywanie wpłat zgodnie z harmonogramem zawartym na formularzu informacyjnych. Tel. kon. 666 075 980 p. Mariola
 12. Odszedł do wieczności z naszego Domu Zakonnego brat Krzysztof Kalaczyński l.37, pogrzeb już się odbył.  Wieczny  odpoczynek…