NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA 17 IV 2022 r.

  1. Wszystkim Parafianom i miłym Gościom w imieniu wszystkich oblatów i sióstr służebniczek składam najserdeczniejsze życzenia radości od Chrystusa Zmartwychwstałego! On prawdziwie zmartwychwstał !!! Alleluja!
  2. Gorące podziękowania składam wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania świąt: przede wszystkim ojcom za posługę sakramentalną, braciom i siostrom zakonnym, służbie liturgicznej, wszystkim wspólnotom parafialnym, pocztom sztandarowym, , organistom, scholi, harcerkom i harcerzom, s. Agneli, p. Lechowi i p. Violecie, panom przygotowującym Boży Grób, wszystkim zaangażowanym w Liturgię Triduum Paschalnego, wspólnocie Caritas parafialnej za zorganizowanie pomocy dla ubogich i potrzebujących rodzin naszej parafii, właścicielom sklepów i wszystkim osobom, które włączyły się w akcję „Podaruj drugiemu święta.” Serdeczne dziękuję za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania uroczystości wielkanocnych składamy serdeczne Bóg zapłać!
  3. W Poniedziałek Wielkanocny msze św. według niedzielnego porządku. Kolekta przeznaczona będzie na KUL, szkoły katolickie i Wydział Teologiczny w Poznaniu.
  4. W Wielki Piątek rozpoczęliśmy nowennę przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia, która przypada w przyszłą niedzielę. Nowenna do Miłosierdzia Bożego dzisiaj o godz. 18.30, a w dni powszednie codziennie o godz. 18.00.
  5. W piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nabożeństwo Drogi światła czyli 14 spotkań z Chrystusem Zmartwychwstałym w piątek o godz. 17.45.
  6. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia. Dodatkowa msza św. o godz. 15.00. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną, która przy tej okazji zaprasza wszystkich ofiarodawców i darczyńców na darmowy koncert Arki Noego do kościoła N.M.P. na Os. Bohaterów II Wojny Światowej 88 na godz. 15.00. Przyszła niedziela to 24 dzień miesiąca. Zaangażowanych w Nieustający Różaniec zapraszamy na Mszę w ich intencji o godz. 19.00
  7. Wraz z biurem podróży Happy Ways organizujemy pielgrzymkę do Fatimy i Portugalii w dniach 25.06-01.07.2022. Są jeszcze wolne miejsca. Plan jest wywieszony w gablocie i dostępny na stronie internetowej. Planujemy też Wakacje z Panem Bogiem w Krynicy w terminie 30.07-06.08.2022 w Krynicy. Zapisy przez Internet.
  8. Zapraszamy na wyjazd parafialny na spektakl pt. „BALTANI”, przedstawiany przez naszych kleryków w Obrze. Termin to sobota 23 kwietnia. Wyjazd o godz. 12.00 sprzed kościoła, przejazd, zwiedzanie Seminarium i kościoła, spektakl i powrót na ok. godz. 19.00. Koszt: 40 zł. Zapisy do wtorku w kancelarii lub w zakrystii po Mszach świętych.
  9. Dziękujemy za ofiary złożone na daninę diecezjalną.
  10. Odeszli do wieczności śp. Marianna Jarmużek l. 68 z ul. Głogowskiej, pogrzeb w najbliższy wtorek na Górczynie, a Msza święta pogrzebowa u nas o godz. 10.00; śp. Jan Wodziczka l. 74 z ul. Rawickiej, pogrzeb w środę na cmentarzu przy ul. Lutyckiej, a Msza święta pogrzebowa u nas o godz. 10.00; śp. Anna Kujawa l. 75 z ul. Rawickiej, pogrzeb w piątek na cmentarzu przy ul. Bluszczowej a Msza święta pogrzebowa u nas o godz. 9.00 i śp. Bogdan Riedrich l. 78 z ul. Wielichowskiej, pogrzeb w przyszłym tygodniu w poniedziałek 25.04. na Junikowie, a Msza święta pogrzebowa u nas o godz. 12.15. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…