VII NIEDZIELA ZWYKŁA 19 II 2023r.

 1. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek jako wyraz naszej solidarności i wsparcia dla mieszkańców Turcji i Syrii, którzy doświadczyli tragedii trzęsienia ziemi. Bóg zapłać!
 2. Msze święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy dolnej. Dziękujemy za wsparcie w spłacaniu kosztów remontu. Ulotki o kaplicy są wyłożone z tyłu kościoła. Bóg zapłać!
 3. Kolejne spotkanie kursu biblijnego, tym razem podsumowujące o Ewangelii św. Jana i wprowadzające do lektury Dziejów Apostolskich we wtorek o 19.15 w salce kominkowej (wejście z tyłu kościoła).
 4. W środę 22.02 przypada Popielec i początek Wielkiego Postu. Msze z obrzędem posypania głów popiołem o 8.00, 10.00, 17.00, 18.30 i 20.00 odprawimy w kościele.
 5. Tego dnia wszystkich w wieku 18-60 lat obowiązuje post ścisły (dwa posiłki lekkie i jeden do syta) a wszystkich, którzy ukończyli 14 lat – wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Rozpoczynamy SEMINARIUM ODNOWY WIARY – rekolekcje potrwają przez cały Wielki Post aż do III niedzieli wielkanocnej. Zapisy przed kościołem u duszpasterzy.
 7. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W piątki Droga Krzyżowa – dla dzieci o 17.00, dla dorosłych o 17.45. W niedziele Gorzkie Żale o 16.00, po nich dodatkowa Msza święta o 16.45.
 8. W piątek 24.02 przypada dzień modlitwy i pokuty za grzechy nadużycia duchownych wobec małoletnich. To także 1. rocznica wybuchu wojny na Ukrainie. Zapraszamy na Drogę Krzyżową w tych intencjach.
 9. Nieustający Różaniec zaprasza na Mszę świętą w intencji Ojczyzny w piątek o godz. 18.30.
 10. Rekolekcje komunijne dla dzieci i rodziców przygotowujących się do Wczesnej i I Komunii świętej odbędą się w sobotę 25 lutego w godzinach 10.00-14.00 w salce pod kościołem (wejście od strony dzwonnicy). Podane zostaną także szczegóły dotyczące uroczystości.
 11. Za tydzień zbiórka do puszek na Ukrainę.
 12. Ustępujący prowincjał o. Paweł Zając OMI kieruje do nas swoje słowo: „W miniony piątek zakończyłem 6-letnią posługę prowincjała. Pragnę podziękować współbraciom ze wspólnoty poznańskiej, siostrom zakonnym oraz wszystkim współpracownikom, parafianom i sympatykom parafii za życzliwość, modlitwę, uśmiech, dobre słowo i wszelkie wsparcie. Będę pamiętał o Was w modlitwie na nowym miejscu posługi. Szczęść Boże! Paweł Zając OMI.”
 13. Pamiętajmy o o. Pawle, a także o nowym prowincjale o. Marku Ochlaku OMI.