III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 20 III 2022 r.

 1. Dziękujemy za modlitwę i deklaracje pomocy przybyszom z Ukrainy. Będziemy się zwracać do tych, którzy się zgłosili, gdy będzie potrzeba. Tymczasem wznawiamy zbiórkę darów, które mają być zawiezione do Zahutynia a potem dalej na Ukrainę. Potrzebne są: leki, ubrania (nowe, pełnowartościowe), żywność (konserwy, sucha żywność, itp.), kołdry, poduszki, pościele, śpiwory, karimaty. A także ciemnozielone ubrania dla mężczyzn od obrony terytorialnej oraz płyta elektryczna do gotowania. Dary można składać pod kościołem, wejście od strony dzwonnicy przed lub po każdej Mszy świętej do środy wieczorem. Pieniądze można przesyłać przelewem, szczegóły są na naszej stronie chrystuskrol.oblaci. Można zgłaszać przybyszów z Ukrainy po porady prawne pod numerem 61 830 76 31. Bóg zapłać!
 2. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym kleryka, oblata z Obry dziś o godz. 16. Po Gorzkich Żalach Msza święta o 16.45 bez kazania.
 3. Wraz ze wspólnotą Epifania zapraszamy na WIECZÓR MODLITEWNY dzisiaj o godz. 20.00 w kościele.
 4. Nieustający Różaniec zaprasza na Mszę świętą w czwartek 24 marca o godz. 18.30.
 • Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia przypada w piątek. Podczas Mszy świętych o godz. 8.00 i 18.30 będzie można składać deklaracje duchowej adopcji dziecka poczętego. Puste formularze są do zabrania z tyłu kościoła. Zobowiązanie polega na 9-miesięcznej modlitwie: każdego dnia dziesiątka różańca i dodatkowa krótka modlitwa za dziecko poczęte, którego życie jest zagrożone. W ten piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek: dzieci o godz. 17.00 i dla wszystkich o godz. 17.45.
 2. W naszej parafii powstaje schola. Wszystkie osoby lubiące śpiewać, które chciałyby się zaangażować, proszone są o zgłoszenie się do o. Macieja lub na adres mailowy agnieszka@janyga.pl Bardzo poszukiwani są mężczyźni.
 3. Zapraszamy na Pielgrzymkę samolotem do Portugalii, przede wszystkim do Fatimy w dniach 25.06 01.07.2022. Szczegóły na plakacie w gablocie. Zgłoszenia w kancelarii. Spotkanie zainteresowanych we wtorek 29.03 o gody. 19.15 w salce kominkowej.
 4. Planujemy też Wakacje z Panem Bogiem w Krynicy w terminie 30.07-06.08.2022 w Krynicy. Zapisy od przyszłego tygodnia.
 5. Dyrektor Przedszkola nr 7 przypomina, że do 25 marca trwa rekrutacja dzieci na nowy rok 2022/23 i zachęca do składania wniosków. Placówka dysponuje dużą ilością wolnych miejsc.
 6. Pod chórem wyłożone są koperty na daninę diecezjalną.
 7. Odeszli do wieczności: śp. Ryszard Kostrzyński l. 71 z ul. Ptaszkowskiej, pogrzeb już się odbył; śp. Jerzy Krysztofowicz l. 70, pogrzeb już się odbył i śp. Teresa Mikołajczyk l. 88 z ul. Kwiatkowskiego, pogrzeb odbędzie się w piątek 25 marca o godz. 10.10 na Junikowie a Msza święta pogrzebowa w naszym kościele o godz. 8.45. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…