Niedziela – uroczystość
Chrystusa Króla Wszechświata
21 XI 2021 r.
1. Przypominamy, dziękujemy i prosimy uczestników liturgii o zakrywanie twarzy maseczką według dotychczasowych zasad.
2. Dziękujemy o. Jerzemu Ditrichowi OMI, długoletniemu proboszczowi naszej parafii za przyjęcie zaproszenia, wygłoszenie kazań i poprowadzenie nas w świętowaniu odpustu ku czci Chrystusa Króla Wszechświata. Przy okazji gratulujemy srebrnego jubileuszu kapłaństwa (+1) i życzymy wszelkich Bożych łask w życiu oblackim i kapłańskim.
3. Po każdej Mszy świętej zawierzamy siebie, nasze rodziny, parafię, Ojczyznę i cały świat Chrystusowi Królowi. Przed kościołem są do zabrania obrazki z wizerunkiem Chrystusa Króła i z modlitwą oraz odpustowe cukierki. Pod zwykłymi warunkami możemy dziś uzyskać łaskę odpustu zupełnego.
4. Dziś po każdej Mszy świętej – zgodnie z apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski – zbiórka przed kościołem na pomoc migrantom. Bóg zapłać!
5. Z okazji odpustu zapraszamy na WIECZÓR MODLITEWNY animowany przez wspólnotę Epifania w naszym kościele dziś po Mszy wieczornej czyli ok. godz. 20.00.
6. Msza święta w intencji Nieustającego Różańca i osób objętych ich modlitwą będzie odprawiona w najbliższą środę, 24 listopada o godz. 8.00. Zapraszamy.
7. Mamy zaszczyt, że w naszym kościele rozpocznie proces beatyfikacyjny kleryka Alfonsa Mańki OMI, który zginął podczas II wojny światowej. Odbędzie się w najbliższą sobotę, 27 listopada o godz. 16.00 w naszym kościele, następnie ok. 16.30 ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki będzie przewodniczył Eucharystii. Zapraszamy.
8. Już za tydzień Adwent i rozpoczniemy nowy rok duszpasterski pod hasłem : „Posłani w pokoju Chrystusa”. W zakrystii ministranckiej będzie można nabyć małe i duże świece Caritas, kartki świąteczne, lampiony oraz poświęcone opłatki.
9. Również za tydzień tradycyjna zbiórka przedświąteczna dla potrzebujących ze Lwowa. Informacje o akcji na stronie www.lwowiacy.pl
10. Nowy numer Misyjnych Dróg do nabycia w przyszłą niedzielę przed kościołem.
11. Dziękujemy za sugestie, pomysły, uwagi, prośby o tym jak powinna wyglądać nasza parafia i prosimy o dalsze. Przypominamy, że swoje uwagi czy pomysły można składać na kartkach z dopiskiem PARAFIA MARZEŃ wraz z wypominkami lub na parafialnego maila chrystuskrol@oblaci.pl
12. Dziękujemy za angażowanie się w liturgię poprzez czytanie, śpiewanie psalmów, modlitwę wiernych, zbieranie tacy. Zapraszamy też nowe osoby. Można zgłaszać się u duszpasterzy.
13. Zapraszamy na oblacki wyjazd narciarski do Krynicy-Zdrój od soboty 15 stycznia do soboty 22 stycznia 2022 roku. Szczegóły na parafialnym Facebooku i na naszej stronie chrystuskrol.pl, zapisy przez internet już trwają, nie odkładajmy ich na później.
14. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, Gościa Niedzielnego i inne, z tyłu kościoła.
15. Odeszła do wieczności: śp. Leokadia Schonknecht l. 90 z ul. Gostyńskiej, pogrzeb już się odbył. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Bóg zapłać za modlitwę, zaangażowanie w przygotowanie odpustu, za obecność i wspólne świętowanie odpustu i za wszelkie dobro.