I Niedziela Adwentu

28 XI 2021 r.

1. Przypominamy, dziękujemy i prosimy uczestników liturgii o zakrywanie twarzy maseczką według dotychczasowych zasad.

2. Dziś po każdej Mszy świętej przed kościołem zbiórka dla potrzebujących ze Lwowa. Dziękujemy za składane ofiary. Więcej informacji o akcji na stronie lwowiacy.pl.

3. Również dziś przed kościołem można nabyć Misyjne Drogi w cenie 5 zł. W tym numerze o dzisiejszych Józefach czyli zwykłych ludziach na misjach, którzy tworzą Kościół.

4. Rozpoczynamy nowy rok duszpasterski pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Za tydzień pod wspomnianym hasłem rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, a w pozostałe niedziele Adwentu – od dzisiaj – zapraszamy Was do bliższego poznania św. Eugeniusza de Mazenoda.

5. W zakrystii ministranckiej można nabyć małe i duże świece Caritas w cenie 9 i 18 zł, kartki świąteczne, lampiony oraz poświęcone opłatki.

6. Od jutra zapraszamy na RORATY DLA WSZYSTKICH o godz. 6.00 od poniedziałku do piątku, poprzedzone godzinkami ku czci NMP o godz. 5.45. Prosimy przynosić świece z okapnikami. Zapraszamy na RORATY DLA DZIECI I RODZIN o godz. 18.30 od poniedziałku do piątku. Prosimy przynosić lampiony.

7. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w jutro, w poniedziałek o godz. 19.15 w kościele.

8. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Układ Mszy świętych i nabożeństwo jak zwykle. Dodatkowa okazja do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w I czwartek po Mszy wieczornej do godz. 21.00, a w I piątek nie będzie Mszy szkolnej, bo wszystkie dzieci i rodziny zapraszamy na wieczorne roraty. Okazja do spowiedzi pierwszo piątkowej w godzinach 7.30-8.05 i 18.00-18.40. Grudniowe odwiedziny chorych przez kapłanów planujemy na sobotę 18 grudnia.

9. Parafialne Rekolekcje Adwentowe rozpoczniemy za tydzień, a potrwają do środy. Prowadzącym będzie o. Tomasz Maniura OMI. Przed kościołem w przyszłą niedzielę będzie możliwość nabycia nowych książek o tegorocznej wyprawie rowerowej na Ukrainę w cenie 30 zł.

10. Dziękujemy za sugestie, pomysły, uwagi, prośby, o tym jak powinna wyglądać nasza parafia i prosimy o dalsze. Przypominamy, że swoje uwagi czy pomysły na PARAFIE MARZEŃ można składać na parafialnego maila chrystuskrol@oblaci.pl

11. Dziękujemy za angażowanie się w liturgię poprzez czytanie, śpiewanie psalmów, modlitwę wiernych, zbieranie tacy. Zapraszamy też nowe osoby. Można zgłaszać się u duszpasterzy.

12. Ostatnia szansa na dołączenie do grupy na oblacki wyjazd narciarski do Krynicy-Zdrój od soboty 15 stycznia do soboty 22 stycznia 2022 roku. Szczegóły na parafialnym Facebooku i na naszej stronie chrystuskrol.oblaci.pl, zapisy przez Internet.

13. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, Gościa Niedzielnego i inne, z tyłu kościoła.

14. Odeszły do wieczności: śp. Władysława Szambelan l.88 z ul. Głogowskiej, pogrzeb w poniedziałek na Junikowie a msza św. w naszym kościele o godz. 11.00 oraz śp. Olena Probańska l.92 z ul. Śmiełowskiej, pogrzeb w czwartek na Bluszczowej a msza św. w naszym kościele o godz. 9.30. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Bóg zapłać za modlitwę, zaangażowanie i za wszelkie dobro.