IV Niedziela Wielkiego Postu

22 III 2020 r.

 1. W związku z epidemią godziny Mszy św. w niedzielę nie ulegają zmianie o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, dodatkowa Msza św. o godz. 16.45 (bez Gorzkich Żali) i o 19.00, jeśli będzie więcej niż 50 osób na jedną Mszę św. o tej samej godzinie będzie sprawowana druga Msza św. w dolnej kaplicy w tym samym czasie.
 2. Msze św. w tygodniu sprawowane bez zmian o godz. 8.00 i 18.30.
 3. Msza św. z naszej kaplicy klasztornej sprawowana jest codziennie o godz. 21.00 możemy w niej uczestniczyć poprzez portal misyjne.pl
 4. Kościół w ciągu dnia jest zawsze otwarty i można przyjść na indywidualna modlitwę.
 5. Każdego dnia jako duszpasterze i wspólnota zakonna o godz. 20.30 – bez udziału wiernych – będziemy odmawiać w kościele różaniec w intencji ochrony przed chorobami, za osoby posługujące chorym, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Wierni są zaproszeni aby w tym samym czasie w duchowej łączności za kapłanami  modlić się w swoich rodzinach.
 6. Zawieszone są nabożeństwa Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowe.
 7. Zostaje zawieszona możliwość spowiedzi w zamkniętych konfesjonałach miedzy innymi w takich jakie mamy w naszym kościele, w związku z tym spowiedź będzie w zakrystii ministranckiej – drzwi obok figury Matki Bożej Fatimskiej. W tygodniu możliwość spowiedzi rano przed Mszą św. i wieczorem od godz. 17.30 do Mszy św.
 8. W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia, o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji dzieci objętych duchowa adopcją, na Mszy św. o godz. 18.30 będzie można złożyć swoje przyrzeczenia duchowej adopcji, kartki ze zgłoszeniem można zabrać ze sobą wychodząc z kościoła. Przyrzeczenia można będzie złożyć także indywidualnie w swoich domach.
 9. W uroczystość Zwiastowania na Mszy św. wieczornej chcemy dokonać także aktu ofiarowania naszej parafii Matce Najświętszej prosząc ją o ochronę naszych rodzin i wszystkich mieszkańców. Każdy z nas może również dokonać tego aktu w swoich domach, odmawiając modlitwę zawierzenia w raz całą rodziną. Z tyłu kościoła są wyłożone obrazki z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej, na ich odwrocie jest tekst zawierzenia, jest to modlitwa ułożona przez Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Tekst jest także dostępny na stronie internetowej i facebooku.
 10. Wszystkie spotkania grup parafialnych zostają zawieszone.
 11. Biuro parafialne jest czynne normalnie.
 12. Wszelkie zapytania, prośby o odwiedzenie chorych w domach można przekazywać osobiście po Mszach Św. w zakrystii, mailowo proboszcz.poznan@oblaci.pl lub telefonicznie 519195160.
 13. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu prosimy przynosić bezpośrednio do S. Agneli lub składać do skarbonki przy Św. Antonim.
 14. W zakrystii ministranckiej można zaopatrzyć się w paschaliki wielkanocne w cenie 7 zł.
 15. Nie będzie w tym roku parafialnej akcji Podaruj Drugiemu Święta w takiej formie jak dotychczas, która polegała na ofiarowaniu produktów w sklepach naszej parafii. Prosimy o składanie jałmużny wielkopostnej do skarbony wystawionej z tyłu kościoła z tych ofiar zrobimy świąteczne paczki dla potrzebujących parafian.
 16. Z tyłu kościoła będzie wystawiony kosz z logo Caritas do którego można składać trwałe produkty żywnościowe i środki higieniczne z przeznaczeniem dla Caritas Diecezjalnej.
 17. Caritas diecezjalna poszukuje również wolontariuszy kryzysowych, którzy chcieliby robić zakupy osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym. Jak zostać wolontariuszem? Trzeba wejść na stronę www.caritaspoznan.pl w zakładce aktualności kliknąć „Komunikat wolontariat kryzysowy” i postępować zgodnie z instrukcją. Więcej informacji można uzyskać pod numerem 605333825.
 18. Przez najbliższe dwie niedziele nie będzie również możliwości nabycia papierowej wersji Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego, w Internecie są dostępne bezpłatne wersje.
 19. Odwołał Bóg z naszej wspólnoty parafialnej śp. Stanisława Michalaka l. 76 z ul. Gostyńskiej i śp. Weronikę Stroińską l. 93 z ul. Bojanowskiej, pogrzeby się już odbyły oraz śp. Zenona Kamińskiego l.82 z ul. Glinianki, pogrzeb w środę na Miłostowie o godz. 12.00, Msza św. pogrzebowa u nas w kościele o godz. 10.00. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

 

Akt Ofiarowania się Matce Bożej 25.03.2020

Matko Boża, Niepokalana Maryjo!

Tobie poświęcam ciało i duszę moją, wszystkie modlitwy i prace, radości i cierpienia, wszystko czym jestem i co posiadam. Ochotnym sercem oddaję się Tobie w niewolę miłości.

Pozostawiam Ci zupełną swobodę posługiwania się mną dla zbawienia ludzi i ku pomocy Kościołowi świętemu, którego jesteś Matką.

Chcę odtąd wszystko czynić z Tobą, przez Ciebie i dla Ciebie. Wiem, że własnymi siłami niczego nie dokonam. Ty zaś wszystko możesz, co jest wolą Twojego Syna i zawsze zwyciężasz.

Spraw więc, Wspomożycielko wiernych, by moja rodzina, parafia i cała Ojczyzna były rzeczywistym Królestwem Twego Syna i Twoim. Amen.

 

ROTA PRZYRZECZENIA DUCHOWEJ ADOPCJI”

Najświętsza Panno, Bogurodzico Maryjo, wszyscy Aniołowie i Święci. Wiedziony pragnieniem niesienia pomocy nienarodzonym, postanawiam mocno i przyrzekam, że od dnia 25.03.2020 biorę w duchową adopcję jedno dziecko, którego imię jedynie Bogu jest wiadome, aby przez 9 miesięcy, każdego dnia, modlić się o uratowanie jego życia oraz o sprawiedliwe i prawe życie po urodzeniu. Amen

Moimi zobowiązaniami adopcyjnymi będą:   •  jedna Tajemnica Różańca Świętego,   •  moje dobrowolne postanowienia
•  oraz poniższa codzienna modlitwa “Panie Jezu”,  którą teraz po raz pierwszy odmówię

TEKST CODZIENNEJ MODLITWY “PANIE JEZU”

Panie Jezu za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, która urodziła Cię z miłością oraz za wstawiennictwem świętego Józefa, “Człowieka Zawierzenia”, który opiekował się Tobą po urodzeniu, proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady i które duchowo adoptowałem. Proszę, daj rodzicom tego dziecka miłość i odwagę, aby zachowali je przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen.