XII Niedziela Zwykła

23 VI 2019 r.

  1. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała: budowniczym ołtarzy, służbie liturgicznej, harcerzom, niosącym sztandary i różaniec, dziewczynkom sypiącym kwiatki i dzieciom pierwszokomunijnym, orkiestrze, scholii Vidi Aquam, Rycerzom Jana Pawła II, mieszkańcom ulic za przystrojenie okien i trasy procesji, siostrom Służebniczkom, Ojcom i Braciom z naszego klasztoru składam serdeczne Bóg zapłać.
  2. Trwa Oktawa Bożego Ciała, dzisiaj procesja i nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o godz. 12.30. W tygodniu Msza św. połączona z nieszporami i procesją eucharystyczną o godz. 18.30 do piątku włącznie.
  3. We wtorek Msza św. w intencji dzieci objętych duchowa adopcją o godz. 18.30
  4. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, po Mszy św. porannej nabożeństwo do Najświętszego Serca. Msza wieczorna połączona z nieszporami i procesją Eucharystyczną. Z racji Uroczystości w tym dniu nie obowiązuje post.
  5. W sobotę przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
  6. Za tydzień w niedzielę będziemy dziękować O. Janowi za trzyletnią posługę w naszej parafii. Msza św. w jego intencji z okazji imienin i dziękczynna o godz. 11.00. Po Mszach świętych zapraszamy na kawę i ciasto do auli. Prosimy o przyniesienie ciast.
  7. W Luboniu w dniach 28-29.06.2019 w godzinach 18.00 – 22.00 na Wzgórzu Jana Pawła II będzie miała miejsce Strefa Mocy, uwielbienie poprowadzi Witek Wilk i zespół „zaNim” oraz Full Power Spirit.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego, Przewodnika Katolickiego oraz czasopisma dla dzieci Mały Gość Niedzielny.
  9. Organizujemy pielgrzymkę do Wilna, w programie m.in. Studzieniczna, Wilno, Troki, Święta Lipka i Gietrzwałd w dniach 19 – 22 września 2019. Koszt 950 zł. Plan jest wywieszony w gablocie i dostępny na stronie internetowej.
  10. Odwołał Bóg z naszej wspólnoty parafialnej śp. Ryszarda Stasiaka l. 69 z ul. Kotlińskiej, pogrzeb się już odbył. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…