XXII Niedziela Zwykła

29 VIII 2021 r.

  1. Komunikat Arcybiskupa o Dniu solidarności z Afgańczykami i zbiórce przed kościołem 5 września br. Przypominamy, dziękujemy i prosimy uczestników liturgii o zakrywanie twarzy maseczką według dotychczasowych zasad.

  2. W związku ze zmniejszeniem obostrzeń sanitarnych od 26 czerwca informujemy że:

w naszym kościele może w czasie liturgii uczestniczyć 225 osób, do tej liczby nie wliczają się zaszczepieni, pozostali mogą uczestniczyć na zewnątrz z zachowaniem odstępu 1,5 m, będzie włączony głośnik i wystawione krzesła. Dyspensa od uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych jest wycofana, zatem wszystkich zapraszamy do uczestnictwa w liturgii.

ale transmisje Mszy św. można oglądać poprzez stronę parafialną www.chrystuskrol.pl

  1. W środę, w rocznicę wybuchu II wojny światowej modlić się będziemy o pokój na świecie i o ochronę stworzenia.

  2. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi. Gorliwszej modlitwy i udziału we Mszach świętych i nabożeństwach. I tak, w I czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.30 w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych, o 18.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. W I piątek miesiąca spowiedź rano od 7.30, po południu od 16.30, nabożeństwo do NSPJ po porannej i wieczornej Eucharystii. Msza szkolna o godz. 17.00. W I sobotę miesiąca Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o 8.00 i nabożeństwo wynagradzające pierwszych sobót. Odwiedziny chorych przez kapłanów odbędą się według zgłoszeń telefonicznych do wyboru 4 lub 11 września od godz. 9.00.

  3. Msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego, z poświęceniem przyborów szkolnych, będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Modlić się będziemy za dzieci, młodzież i nauczycieli także w środę 1 września na Mszach świętych o godz. 8.00 i 18.00.

  4. Małżeństwa chętne do uczestnictwa w Domowym Kościele według formacji w charyzmacie ruchu Światło-Życie proszone są o zgłoszenie się do Proboszcza.

  5. Biuro parafialne czynne we wtorek od godz. 16.00 do 18.00 a w czwartek od godz. 8.30 do 10.00 i od 16.00 do 18.00.

  6. Polecamy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Przewodnik Katolicki i inne, do nabycia z tyłu kościoła.

  7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności śp. Krystynę Jaworską l. 87 z ul. Ostatniej. Msza święta pogrzebowa będzie odprawiona w naszym kościele w środę o godz. 13.00 a pogrzeb na cmentarzu parafialnym w Żabikowie o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

Bóg zapłać za modlitwę, życzliwość, za ofiary dziś złożone i za wszelkie dobro.