XIX  Niedziela  Zwykła

08 VIII 2021 r.

  1.  Przypominamy uczestnikom liturgii o zakrywaniu twarzy maseczką według dotychczasowych zasad.
  2. W związku ze zmniejszeniem obostrzeń sanitarnych od 26 czerwca informujemy że:

w naszym kościele może w czasie liturgii uczestniczyć 225 osób, do tej liczby nie wliczają się zaszczepieni, pozostali mogą uczestniczyć na zewnątrz z zachowaniem odstępu 1,5 m, będzie włączony głośnik i wystawione krzesła. Dyspensa od uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych jest wycofana, zatem wszystkich zapraszamy do uczestnictwa w liturgii,

ale transmisje Mszy św. można oglądać poprzez stronę parafialną www.chrystuskrol.pl

  1. Dziękujemy o. Marcinowi za wygłoszone dziś kazania i pomoc w naszej parafii. Polecamy nowy numer „Misyjnych Dróg” do nabycia przed kościołem.
  2. Biuro parafialne czynne w cyklu wakacyjnym, we wtorek i czwartek od godz. 16.00 do 18.00.
  3. Dzień fatimski przypada w sierpniu na najbliższy piątek. Rano o godz. 8.00 Msza św. w intencji osób starszych, chorych i w potrzebujących po niej nabożeństwo dla nich. Wieczorem Msza św. ku czci Matki Bożej o godz. 18.30, po Mszy św. różaniec fatimski, procesja Eucharystyczna i Apel. Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbony przy figurze Matki Bożej.
  4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej. Podczas każdej Mszy świętej będziemy święcić zioła i kwiaty. Zapraszamy, zwyczajem lat ubiegłych, do wspólnego wykonywania wiązanek ziół i kwiatów w sobotę o godz. 8.30 do auli pod kościołem. Prosimy przynieść ze sobą kwiaty. Wiązanki będą do nabycia przed kościołem przed każdą Mszą świętą 15 sierpnia, a dochód z ofiar przeznaczony będzie na Caritas.
  5. Polecamy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Przewodnik Katolicki, dzisiaj szczególnie

polecamy „Misyjne Drogi” i inne, do nabycia z tyłu kościoła.

  1. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp.: Kalina Bartkowiak l. 86 z ul. Krzywińskiej,

pogrzeb odbył się w czwartek. Wieczny odpoczynek…

 

Bóg zapłać za modlitwę, życzliwość, za ofiary inwestycyjne dziś złożone i za wszelkie dobro.