III Niedziela Wielkiego Postu

04 III 2018 r.

 1. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Za udział w nabożeństwie można zyskać odpust zupełny. Kazania pasyjne głoszą diakoni z seminarium w Obrze. Ofiary zbierane podczas tego nabożeństwa będą przeznaczone na daninę diecezjalną. Pod chórem wyłożone są koperty na daninę diecezjalną.
 2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.00 dla dzieci, 17.45 dla dorosłych.
 3. W zakrystii ministranckiej można po Mszy św. nabyć paschaliki wielkanocne w cenie 7 zł oraz kartki świąteczne.
 4. We wtorek o godz. 18.00 Nabożeństwo misyjne, a o 18.30 Msza św. misyjna, serdecznie zapraszamy Przyjaciół Misji Oblackich i wszystkich sympatyków.
 5. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie w sprawie festynu parafialnego po Mszy św. wieczornej w salce kominkowej.
 6. W sobotę o godz. 12.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca, o godz. 11.30 zapraszamy na wspólny różaniec.
 7. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbonki przy figurze Św. Antoniego, albo bezpośrednio do S. Agneli.
 8. Caritas Parafialna prowadzi akcję Podaruj Drugiemu Święta. W sklepach na terenie naszej parafii wystawione będą kosze na trwałą żywność. Zebrane produkty pozwolą przygotować paczki świąteczne dla ubogich. Serdecznie zapraszamy do takiej formy pomocy.
 9. Dzisiaj w Luboniu u Sióstr rozpoczyna się Seminarium Odnowy Życia w Duchu Świętym. Pierwsze spotkanie wprowadzające o godz. 16.30. Więcej informacji na stronie wspólnoty www.wspolnota-magnificat.pl
 10. Za tydzień II niedziela miesiąca modlimy się szczególnie za budowniczych, ofiarodawców i dobrodziejów naszej parafii i kościoła. Msza św. w ich intencji w przyszłą niedzielę o godz. 12.30. Taca w tym dniu przeznaczona jest na malowanie naszego kościoła.
 11. Organizujemy pielgrzymkę autokarową do sanktuariów maryjnych Szwajcarii, Włoch, Niemiec, Austrii i Czech. W programie wyjazdu m.in. Einsideln, Oropa, Mediolan, Wenecja, Madonna Della Corona, Altotting, Mariazell, Maria Taferl i Przybram. Czas trwania pielgrzymki 8 dni 17 – 25 września 2018. Koszt 2470 zł + 20 Euro. Zapisy w biurze parafialnym lub mailowo chrystuskrol@oblaci.pl. Plan wywieszony jest w gablotach, dostępny na stronie internetowej i facebooku, zapisy do 11.03.2018.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest Gość Niedzielny, gdzie możemy przeczytać m.in. trzecią część cyklu wielkopostnego o O. Pio i jego duchowej walce z demonami, o tym kim są tercjarze i co to jest trzeci zakon, a w Przewodniku katolickim główny temat to kobieta i świętość; dla młodzieży czasopismo Wzrastanie, a dla dzieci Mały Gość i Mały Przewodnik .
 13. Odwołał Bóg z naszej wspólnoty parafialnej śp. Artura Nowaka z ul. Koźmińskiej l. 49 i śp. Tomasza Kowalczyka z ul. Kościańskiej l. 54. Pogrzeby się już odbyły. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.