Pielgrzymka do Lwowa
SANDOMIERZ – ŁAŃCUT – LWÓW – ŚWIĘTY KRZYŻ
26-30 sierpnia 2020
Program pielgrzymki:

DZIEŃ 1 (26 sierpnia 2020, środa): SANDOMIERZ
 Wyjazd z Poznania.
 Przyjazd do Sandomierza, zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym m.in.: Starówki wraz z Kościołem Św. Jakuba – najstarszego i najcenniejszego zabytku Sandomierza, Bazyliki Katedralnej – wzniesionej w latach 1360-1382 z fundacji Kazimierza Wielkiego oraz Zamku zbudowanego w 1349 r. przez Kazimierza Wielkiego (z zewnątrz). Zobaczymy także Bramę Opatowską, Collegium Gostomianum, Dom Długosza – jeden z najlepiej zachowanych gotyckich domów mieszkalnych oraz miejsca związane z serialem „Ojciec Mateusz”.
 Opcjonalnie, w przypadku ładnej pogody, przespacerujemy się także Wąwozem Królowej Jadwigi. To właśnie tędy przechadzała się urodzona ok. 1374 roku Królowa Jadwiga, goszcząc w Sandomierzu.
 Rejs statkiem po Wiśle.
 Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2 (27 sierpnia 2020, czwartek): ZAMEK W ŁAŃCUCIE
 Śniadanie.
 Odwiedzimy Zamek w Łańcucie, który jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, ściśle niegdyś związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji.
 Przejazd na Ukrainę.
 Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3 (28 sierpnia 2020, piątek): LWÓW
 Śniadanie.
 Zwiedzanie z przewodnikiem Lwowa – perły architektury i kultury polskiej. Spacer po Starym Mieście Lwowa, wpisanym na listę UNESCO. Zobaczymy (z zewnątrz) m.in.: cerkiew Uspieńską zwaną również Wołoską, Kościół Dominikanów, Rynek, Katedrę Łacińską, Kaplicę Boimów oraz Operę Lwowską. Zwiedzimy Katedrę Ormiańską – niezwykle rzadki w Europie Środkowej przykład architektury o silnych rysach orientalnych.
 Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4 (29 sierpnia 2020, sobota): LWÓW
 Śniadanie.
 Udamy się na Cmentarz Orląt Lwowskich, gdzie pochowano obrońców miasta w bitwie o Lwów oraz uczestników walk w Małopolsce Wschodniej podczas konfliktu Polsko-Ukraińskiego. Dotrzemy także do Cmentarza Łyczakowskiego, miejsca pochówku wielu zasłużonych dla Polski i Ukrainy osobistości, m.in. Marii Konopnickiej i Gabrieli Zapolskiej.
 Przejazd do Polski.
 Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5 (30 sierpnia 2020, niedziela): ŚWIĘTY KRZYŻ
 Śniadanie.
 Zatrzymamy się na Górze Łysiec – Świętym Krzyżu, miejscu słynącym w Polsce i poza jej granicami z klasztoru pobenedyktyńskiego oraz przechowywanych w nim Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.
 Obiad.
 Powrót do Poznania.

UWAGA: Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Cena: 1180 zł/os.
Cena obejmuje:
 Transport autokarem.
 Zakwaterowanie: 4 noclegi w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienką.
 Wyżywienie: 4 x śniadanie, 4 x obiadokolacja, 1 x obiad.
 Opiekę pilota i lokalnych przewodników.
 Bilety wstępu: Katedra Ormiańska, Cmentarz Łyczakowski, rejs statkiem po Wiśle, Zamek w Łańcucie.
 Ubezpieczenie turystyczne AXA: NNW do kwoty 10 000 zł.
 Wypożyczenie Tour Guide – nowoczesnego systemu słuchawkowego z bateriami dla każdego uczestnika na cały czas trwania pielgrzymki.