V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 03 IV 2022 r.

 1. Dziękujemy za modlitwę, dary i deklaracje pomocy przybyszom z Ukrainy. Jeszcze dzisiaj można przynieść dary na Ukrainę: przede wszystkim żywność (konserwy, sucha żywność), środki pomocy medycznej, nowe kołdry, poduszki, pościele, śpiwory, karimaty. Dary składamy przed lub po Mszach świętych pod kościołem, wejście od strony dzwonnicy. Dziękuje wolontariuszom Caritas za przyjmowanie i segregowanie darów a wszystkim ofiarodawcom za hojność! Pieniądze można przesyłać przelewem, szczegóły są na naszej stronie chrystuskrol.oblaci.pl Można zgłaszać przybyszów z Ukrainy po porady prawne pod numerem 61 830 76 31. Potrzebne są osoby chętne do pomocy w opanowaniu języka polskiego. Bóg zapłać!
 2. Wróciła niedzielna Msza św. o godz. 7.00 recytowana. Członków Żywego Różańca zapraszamy na wspólny Różaniec o godz. 12.00 i Mszę św. w ich intencji o godz. 12.30.
 3. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym kleryka, oblata z Obry dziś o godz. 16. Po Gorzkich Żalach Msza święta o 16.45 bez kazania.
 4. Do nabycia w zakrystii ministranckiej są PASCHALIKI WIELKANOCNE po 9 zł oraz kartki wielkanocne po 2 zł. Są także nowe Misyjne Drogi, tym razem o kobietach na misjach – za dobrowolną ofiarę na stojakach na prasę przy wyjściu z kościoła.
 5. Trwa akcja „Podaruj drugiemu Święta”. Dary dla potrzebujących można składać w sklepach na terenie naszej parafii i z tyłu kościoła w wyłożonych koszach. Bóg zapłać!
 6. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo misyjne o godz. 18.00 i Msze św. misyjną o godz. 18.30.
 7. Wspólnota modlitewna Tabor zaprasza na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w środę po Mszy wieczornej do godz. 20.00 w kościele.
 8. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek miesiąca. Dodatkowa okazja do adoracji Pana Jezusa w ciszy czwartek od 17.30 do 18.00 i od 19.00 do 21.00.
 • W ten piątek szczególnie zapraszamy wszystkich na nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy wieczornej (ok. 19.00) ulicami naszej parafii: Mikołowską, Ostatnią, Głuchowską, Komornicką i Trzebawską. Zakończenie obok figury Pana Jezusa przy ul. Ostatniej. Prosimy o przynoszenie świec. Droga krzyżowa dla dzieci, które nie będą mogły przyjść wieczorem normalnie o godz. 17.00.
 1. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy świętej (uwaga Caritas w tym roku nie będzie rozprowadzać gałązek palmowych przed kościołem). To także niedziela inwestycyjna o godz. 11.00 oprawimy Msze św. w intencji budowniczych, ofiarodawców i dobroczyńców naszego kościoła. Serdecznie zapraszamy.
 2. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi świętej przed każdą Mszą świętą w tygodniu i w niedziele.
 3. W naszej parafii powstaje schola. Wszystkie osoby lubiące śpiewać, które chciałyby się zaangażować, proszone są o zgłoszenie się do o. Macieja lub na adres mailowy agnieszka@janyga.pl Bardzo poszukiwani są mężczyźni.
 4. Zapraszamy na Pielgrzymkę samolotem do Portugalii, przede wszystkim do Fatimy w dniach 25.06 do 01.07.2022. Szczegóły na plakacie w gablocie. Zgłoszenia w kancelarii. Mamy 50% miejsc zajętych.
 5. Planujemy też Wakacje z Panem Bogiem w Krynicy w terminie 30.07-06.08.2022 w Krynicy. Zapisy wkrótce.
 6. Zapraszamy na wyjazd parafialny na spektakl pt. „BALTANI”, przedstawiany przez naszych kleryków w Obrze. Termin to sobota 23 kwietnia. Wyjazd o godz. 12.00 sprzed kościoła, przejazd, zwiedzania Seminarium i kościoła, spektakl i powrót na ok. godz. 19.00. Koszt: 40 zł. Zapisy w kancelarii.
 7. Pod chórem wyłożone są koperty na daninę diecezjalną.