NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA 24 IV 2022 r.

 1. Dziś w Niedzielę Miłosierdzia przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną, która przy tej okazji zaprasza wszystkich ofiarodawców i darczyńców na darmowy koncert Arki Noego do kościoła N.M.P. na Os. Bohaterów II Wojny Światowej 88. Wspólnota Miłosierdzia z naszej parafii rozdaje obrazki z informacją o kulcie Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na Mszę o godz. 15.00 i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 2. Swoje imieniny przeżywa dzisiaj o. Wojciech Trzcieliński OMI, któremu bardzo dziękujemy za pomoc w naszej parafii i życzymy wszelkich Bożych łask. Msza święta w intencji Solenizanta będzie odprawiona dzisiaj o godz. 12.30. W modlitwach pamiętamy także o byłym proboszczu o. Jerzym Ditrichu OMI z okazji imienin.
 3. Dary na Ukrainę są nadal potrzebne. O. Krzysztof Machelski OMI prosił o żywność np. puszki konserwowe. Dary można składać do środy włącznie, wieczorami przed lub po Mszy św. o 18.30 pod kościołem, wejście od strony dzwonnicy, ewentualnie można je przynosić do kancelarii parafialnej we wtorek. Pod koniec tygodnia przewieziemy te dary do Zahutynia.
 4. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w najbliższy poniedziałek o godz. 19.15 w kościele.
 5. Wyznaczony w archidiecezji dzień adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii przypada 5 maja w czwartek. Już teraz zachęcamy do zaangażowania. Wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie po Mszy porannej do Mszy wieczornej i dalej po Mszy wieczornej do 21.00.
 6. Na nabożeństwo Drogi światła zapraszamy w piątek o godz. 17.45 w kościele.
 7. Za tydzień Niedziela Biblijna rozpoczynająca Tydzień Biblijny. W tym roku czytamy Ewangelię świętego Łukasza.
 8. W przyszłą niedzielę zapraszamy na godz. 12.30 na Mszę św. w intencji żyjących i ++ członków Żywego Różańca i na godz. 18.30 na nabożeństwo majowe.
 9. Przygotowujemy się do peregrynacji małej kopii obrazu Matki Bożej Kodeńskiej. Początek peregrynacji poprowadzi o. Marcin Szwarc OMI z Kodnia w dniach 8-10 maja, a potem będzie możliwość zabierania obrazu Matki Bożej Kodeńskiej do swojego domu na jeden dzień.
 10. Zapraszamy na jednodniową Pielgrzymkę Autokarową śladami sanktuariów Ziemi Lubuskiej: ROKITNO – PARADYŻ – ŚWIEBODZIN w sobotę 14 maja. Wyjazd o godz. 9.00 sprzed kościoła, powrót ok. 18.00-19.00. Koszt: 50 zł (dzieci i młodzież 30 zł). Zapisy w zakrystii lub w kancelarii. Nie odkładajmy zapisów na ostatnią chwilę.
 11. Zapraszamy na Pielgrzymkę samolotem do Portugalii, przede wszystkim do Fatimy w dniach 25.06 do 01.07.2022. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 12. Zapraszamy też na Wakacje z Panem Bogiem w Krynicy w terminie 30.07-06.08.2022 w Krynicy. Zapisy w internecie.
 13. Odeszli do wieczności: śp. Halina Wawrzyniak l. 73 z ul. Granowskiej, pogrzeb już się odbył; śp. Bogdan Riedrich l. 78 z ul. Wielichowskiej, pogrzeb w poniedziałek na Junikowie a Msza święta pogrzebowa u nas o godz. 12.15. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.